Carola Schouten vanaf vandaag officieel burgemeester van Rotterdam
Carola Schouten gaat vandaag aan het werk als burgemeester van Rotterdam. Ze is de eerste vrouwelijke burgemeester van de stad. De oud-minister werd begin juli voordragen als opvolger van Ahmed Aboutaleb.
De Rotterdamse gemeenteraad zal haar donderdagmiddag installeren voor een periode van zes jaar.
Volgens de vertrouwenscommissie waren er meerdere geschikte kandidaten onder de 26 sollicitanten, maar was er brede steun voor de kandidatuur van Schouten. De bekendmaking van Schouten als kandidaat werd in de raadszaal met gejuich en applaus begroet.
De 47-jarige Schouten is geboren en getogen in Noord-Brabant, maar woont al sinds midden jaren negentig in Rotterdam. Ze studeerde bedrijfskunde aan de Erasmus Universiteit.
Het ChristenUnie-lid was tot het aantreden van het kabinet-Schoof minister voor Armoedebeleid, Participatie en Pensioenen in het kabinet-Rutte IV. In het kabinet daarvoor was ze minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. In beide kabinetten was ze ook vicepremier. Daarvoor was ze sinds 2011 Tweede Kamerlid.
Schouten is de opvolger van Aboutaleb, die sinds januari 2009 burgemeester van de havenstad was. Hij legde zijn werk op 1 oktober neer.

