Meldingen van geweld tegen hindoetempels Bangladesh na vertrek premier
Het is al een hele tijd onrustig in Bangladesh. Studenten gingen in juni de straat op uit onvrede met de herinvoering van een systeem dat overheidsbanen reserveert voor bepaalde bevolkingsgroepen
Dat systeem is al grotendeels geschrapt, maar de protesten gingen door. Demonstranten wilden dat de premier zou aftreden. Hasina trad maandag af en verblijft in buurland India. Een interim-regering gaat het land nu leiden.
Relschoppers hadden het volgens lokale media naast de partijkantoren en huizen van partijleden gemunt op hindoehuizen, -bedrijven en -tempels. Daarbij zouden twee doden en honderd gewonden zijn gevallen.
Volgens de Bangladesh Hindu Buddhist Christian Unity Council zijn sinds maandag twee- tot driehonderd voornamelijk hindoehuizen en -bedrijven vernield. Vijftien tot twintig hindoetempels zouden zijn beschadigd.
De studentengroepen die de protesten tegen premier Hasina leidden, ontkennen dat hun aanhangers iets met het geweld te maken hebben. Ze erkenden wel dat hindoetempels zijn aangevallen. De groepen geven de schuld aan relschoppers die de studentenbeweging zouden "willen vernietigen".

