Ier gearresteerd op verdenking van neersteken vier Nederlanders in Albufeira
De Portugese politie heeft woensdag een negentienjarige Ier aangehouden. Hij was volgens de politie betrokken bij de steekpartij in Albufeira waar maandag vier Nederlanders bij gewond raakten. De Ier wordt verdacht van poging tot "gekwalificeerde doodslag", meldt de politie.
De vier gewonde Nederlanders liggen nog steeds in het ziekenhuis, liet een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken eerder op woensdag weten aan NU.nl. Over hun toestand kan de woordvoerder vanwege privacyredenen geen uitspraken doen.
De Nederlanders raakten gewond toen ze in de badplaats in de regio Algarve ruzie kregen met een groep Ieren. Volgens de politie waren de Ieren boos, omdat de Nederlanders harde muziek afspeelden in het appartement dat ze huurden. Het ging om een groep van drie Ieren en negen Nederlanders.
Zowel de Nederlanders als de Ieren zouden tijdens de ruzie messen hebben getrokken. Daarbij zou ook een Ier gewond zijn geraakt. De Portugese politie bevestigt dat de gewonden tussen de 17 en 21 jaar oud zijn.
De slachtoffers werden volgens de politie aangevallen met een "scherp wapen". De Ierse verdachte wordt momenteel verhoord door de politie en komt binnenkort voor de rechter.
