39 agenten gewond doordat relschoppers politie aanvallen bij moskee Southport
Tijdens de onrust in de Engelse stad Southport zijn dinsdagavond 39 politieagenten gewond geraakt. 27 van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
Dat meldt de lokale hulpdienst North West Ambulance Service in een bericht op X. Eerder maakte de politie bekend dat 22 agenten gewond waren geraakt.
Zo'n tweehonderd mensen keerden zich dinsdagavond tegen de politie in Southport, waar maandag drie kinderen werden doodgestoken. De groep was naar de moskee in de Engelse stad getrokken. Volgens de politie gaat het vermoedelijk om aanhangers van de extreemrechtse, anti-islamitische English Defence League (EDL).
De politie lijkt ervan uit te gaan dat de woede van de menigte zich op de moskee richt omdat men ervan uitgaat dat de dader van de steekpartij een buitenlander is. "We hebben al gezegd dat de persoon die is opgepakt in het Verenigd Koninkrijk is geboren en aan speculatie heeft niemand nu iets", laat de dienst weten.
'Misselijkmakend dat dit gebeurt na tragisch verlies'
De politie moest in actie komen met honden, oproerpolitie en een helikopter, blijkt uit berichtgeving van Britse media. Die werden bekogeld met "flessen en kliko's". Meerdere politiebussen werden beschadigd of in brand gestoken. Britse media schrijven dat ook met stenen en vuurwerk is gegooid.
Op beelden van Britse media is te zien dat tientallen mensen, voornamelijk mannen, geweld gebruiken tegen de politie. Sommigen droegen bivakmutsen. Volgens Sky News werd "English till I die" (Engels tot ik sterf) geroepen. Volgens de politie komen veel van de relschoppers niet uit de omgeving.
"Het is misselijkmakend om te zien dat dit gebeurt in een gemeenschap die gebukt gaat onder het tragische verlies van drie jonge levens", zegt Alex Goss van de politie. "Maandag kregen onze politiemensen en andere medewerkers van de hulpdiensten te maken met een van de moeilijkste situaties die ze ooit te verwerken hebben gekregen. Dinsdag worden zij zelf aangevallen terwijl ze proberen onrust te voorkomen."
Verdachte is geen asielzoeker
Veel NUjij'ers zeggen in de reacties dat de zeventienjarige verdachte een asielzoeker is. Dit klopt niet; de politie laat namelijk in een persbericht weten dat de jongen is geboren in Cardiff, de hoofdstad van Wales. Ook een veelvuldig online gedeelde naam klopt niet.


