Israël claimt wraakactie op Hezbollah-leider achter dodelijke aanval Golanhoogten
Het Israëlische leger (IDF) heeft naar eigen zeggen dinsdagavond een Hezbollah-commandant aangevallen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens Israël was de man verantwoordelijk voor de aanval op een voetbalveld in de Golanhoogten afgelopen weekend. Daarbij kwamen twaalf tieners om het leven.
Bij verschillende Israëlische media zijn onbevestigde berichten verschenen dat het doelwit Fuad Shukr, ook wel bekend als Hajj Mohsin, was. Uit een bericht van het Israëlische leger op X wordt niet duidelijk of de commandant daadwerkelijk geraakt is. Twee bronnen vertellen aan persbureau Reuters dat de man de aanval heeft overleefd. Ook Libanese media melden dat. Het Israëlische leger meldt in een verkaring dat het Shukr heeft uitgeschakeld.
Shukr wordt ook gezocht door de Verenigde Staten, onder meer voor een bomaanslag op Amerikaanse mariniers in Beiroet in 1983. Daarbij kwamen 241 defensiemedewerkers om het leven. De VS heeft 5 miljoen dollar (4,6 miljoen euro) uitgeloofd voor de tip die tot de aanhouding van Shukr leidt.
Kort na het bericht van het Israëlische leger plaatste ook de Israëlische defensieminister Yoav Gallant een bericht op X: "Hezbollah heeft een rode lijn overschreden."
Volgens het Israëlische leger is de man verantwoordelijk voor de aanval op Majdal Shams. Hezbollah ontkende achter die aanval te zitten. Toch heeft Israël het afgelopen weekend een tegenaanval uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon.
De Israëlische buitenlandminister Israël Katz schreef zondag op X dat het moment nadert waarop tot een complete oorlog tegen Hezbollah wordt besloten.
Heb jij een vraag over dit nieuws?
Waarom je niet kunt reageren onder dit bericht
De reactiemogelijkheid onder artikelen en video's over het Israëlisch-Palestijnse conflict staat standaard uitgeschakeld. De hevigheid van de discussies maakt goede moderatie lastig. Op dinsdag-, donderdag- en zondagavonden vind je wel een Praat Mee op onze voorpagina. Daaronder kun je wel discussiëren. Tot die tijd zien we je graag terug onder onze andere producties.
Is er een foutje in bovenstaand artikel geslopen? Mail ons dan op redactie@nu.nl.

