Ziekenhuis in Praag heeft 'diepe spijt' van abortus bij verkeerde vrouw
Een Praags ziekenhuis heeft zijn excuses aangeboden, omdat bij een verkeerde patiënt een abortus is uitgevoerd. De vrouw was vorige week in het ziekenhuis voor een routinecontrole, maar werd aangezien voor een andere patiënt.
Jan Kvacek, de baas van het Bulovka-ziekenhuis in de Tsjechische hoofdstad, spreekt van een "menselijke fout". Hij zegt dat een taalbarrière een rol heeft gespeeld bij het "tragische" incident. Het ziekenhuis betuigt zijn "diepe spijt", zegt Kvacek.
Lokale media schrijven dat beide patiënten van Aziatische afkomst zijn, permanent in Tsjechië wonen en de taal niet goed spreken. De vrouw bij wie de abortus werd uitgevoerd, had een document ondertekend dat van de andere patiënt was.
"Ze had drie dagen eerder, in het bijzijn van een tolk, tot in details te horen gekregen dat ze een controle zou ondergaan", zegt Michal Zikan, het hoofd van de afdeling Verloskunde en Gynaecologie. Artsen hadden volgens hem geen reden om te denken dat er sprake was van een persoonsverwisseling.
Kvacek zegt dat het ziekenhuis de vrouw psychologische en juridische hulp heeft aangeboden. "Ze heeft ongetwijfeld recht op een schadevergoeding." Hoe hoog die schadevergoeding wordt, is niet duidelijk.
Ook is niet bekend of er een strafrechtelijke vervolging zal plaatsvinden. Het ziekenhuis heeft een medewerker geschorst en een andere medewerker onder toezicht geplaatst.
