Nederlands team met zoekhonden naar Marokko voor hulp na aardbeving
Een Nederlands hulpverleningsteam vliegt woensdag met zoekhonden naar Marokko voor hulp na de verwoestende aardbeving van afgelopen vrijdag. Het gaat om een team van zes mensen en vier honden.
Het gaat om een team van Signi zoekhonden. De organisatie hielp ook in Turkije, dat in februari werd getroffen door een verwoestende aardbeving.
Een woordvoerder van Signi laat weten dat het zeker nog zin heeft om naar Marokko te gaan. "In Turkije hebben we na twaalf dagen ook nog mensen levend gevonden onder het puin."
De hulpverleners en zoekhonden vertrekken woensdag om 15.00 uur vanuit Brussel. De vlucht duurt vier uur. De bedoeling is dat het team direct na aankomst naar het rampgebied rijdt. Daar kijken de hulpverleners waar ze het beste kunnen helpen.
"We hebben een klein, flexibel team, zodat we makkelijk overal naartoe kunnen gaan", vertelt de woordvoerder. De hulpverleners hebben een warmtecamera mee en een camera om onder het puin te kunnen kijken.
Daarmee kunnen ze op zoek naar levende mensen onder het puin. Ook kunnen ze dodelijke slachtoffers ermee lokaliseren. Zo hebben nabestaanden zekerheid waar iemand is en kunnen lichamen geborgen worden.
Signi kan wél naar Marokko, hoewel het land geen hulp vraagt
Marokko heeft Signi niet gevraagd te komen helpen. Het land laat niet zomaar alle hulp toe, omdat dat logistiek niet handig zou zijn.
Maar Signi kan wel op eigen houtje naar Marokko afreizen, omdat de stichting een particuliere hulporganisatie is. Organisaties die gelinkt zijn aan de overheid kunnen dat niet zomaar doen.
"In principe ga je het liefste via een oproep vanuit het land zelf. Dat was toen ook zo met Turkije", zegt de woordvoerder. "Maar als een land geen oproep doet, kun je lokaal kijken wat de mogelijkheden zijn. Dat is wel makkelijker voor niet-overheidsgebonden organisaties."
Het team vliegt volgens planning volgende week woensdag weer terug.
