Rampenplan in Belgische Ardennen geactiveerd om grote brand in natuurgebied
De brand woedt sinds maandagavond in de Hoge Venen, een natuurgebied in de Ardennen. De blussende brandweerlieden dachten het vuur dinsdagmiddag onder controle te hebben, maar omdat de wind van richting veranderde wakkerde het vuur weer aan.
De Belgische brandweer heeft niet meer voldoende middelen om de brand te blussen. Volgens VRT NWS hebben ze slechts één blushelikopter en is het natuurgebied niet goed begaanbaar voor brandweerauto's.
Inmiddels is zo'n 170 hectare natuurgebied in vlammen opgegaan. De brandweer maakt omliggende, kwetsbare natuurgebieden nat om te voorkomen dat het vuur overspringt.
De brandweer denkt dat de brand is veroorzaakt door mensen en niet door iets natuurlijks, zoals een blikseminslag.
In 2011 woedde in hetzelfde natuurgebied ook een brand. Toen ging uiteindelijk 1.000 hectare in vlammen op, waarmee het de grootste natuurbrand bij de zuiderburen ooit is.
Europese Unie verdubbelt aantal blusvliegtuigen en -helikopters
De Europese Unie bereidt zich ondertussen voor op een zomer met veel bosbranden. Het jaar is al droger begonnen dan gemiddeld, zegt verantwoordelijk Eurocommissaris Janez Lenarcic tegen ANP. "Europese rampbestrijders staat een drukke, heel drukke zomer te wachten", zegt Lenarcic.
De EU heeft dinsdag besloten het aantal blusvliegtuigen en -helikopters te verdubbelen. Er kunnen straks niet dertien, maar 28 blustoestellen worden ingezet. Het gaat om tien grote blusvliegtuigen, veertien kleinere toestellen en vier blushelikopters. Ze gaan vooral naar Zuid-Europese landen, maar komen ook in Duitsland, Zweden en Tsjechië.
