
4,5 jaar cel voor man die voor 1,6 miljoen aan flessen wijn stal in Spanje
De man en zijn 29-jarige Mexicaanse partner, die vier jaar cel heeft gekregen, hadden eind 2021 in het luxerestaurant van een hotel genoten van een veertiengangendiner. Daarna kreeg het tweetal een tour door de wijnkelder, waar hun ogen vielen op de dure flessen wijn.
Het duo was goed voorbereid afgereisd naar Spanje. De vrouw bestelde 's nachts achtereenvolgens nog een salade en een toetje voor op de kamer. Zo leidde ze de laatste werknemers af die 's nachts aan het werk waren. Tijdens die afleidingsmanoeuvre stal de man een kaart waarmee hij toegang kon krijgen tot de wijnkelder.
De man heeft in totaal 45 flessen wijn in drie tassen gepropt. Het tweetal had vooraf handdoeken in de tassen gestopt, zodat het glas niet zou gaan rinkelen tijdens de ontsnapping.
Het tweetal wist negen maanden uit handen van justitie te blijven, voordat ze op de grens tussen Montenegro en Kroatië werden opgepakt.
De flessen zijn nog altijd spoorloos verdwenen. Het tweetal moet het hotel ruim 750.000 euro schadevergoeding betalen.