
Tien doden en 102 gewonden bij Israëlische aanval op Palestijnen
De aanval van woensdag is een van de dodelijkste in het gebied van het afgelopen jaar, schrijft persbureau AP. Een compleet gebouw werd verwoest en omliggende gebouwen zijn doorzeefd met kogels. De slachtoffers waren tussen de 14 en 72 jaar oud. Volgens getuigen zijn er militanten gedood, maar ook zeker drie burgers.
Het Israëlische leger heeft bevestigd dat het een inval op de bezette Westelijke Jordaanoever heeft uitgevoerd, maar spreekt niet over slachtoffers. Het doel van de operatie zou de militante groep De Leeuwenkuil zijn geweest. Die zegt zelf op Telegram een "strijd om eer" te vechten tegen de Israëliërs. Ook de Islamitische Jihad meldt dat twee van zijn leiders in een vuurgevecht met Israëliërs waren verwikkeld.
Bijna een maand geleden kwamen ook al negen Palestijnen om door een Israëlische inval in het vluchtelingenkamp bij Jenin. Dat leidde toen tot harde reacties en oplopende spanningen. In de weken daarna volgden Palestijnse aanslagen en raketaanvallen vanaf de Gazastrook. Die werden beantwoord door Israëlische luchtaanvallen en invallen.

Bodycam filmt Israëlische aanval in Nablus
'Nieuwe regering van Israël gooit olie op het vuur'
Internationale organisaties maken zich steeds meer zorgen over het toenemende geweld. Sinds het begin van 2023 kwamen zeker 55 Palestijnen en 9 Israëliërs om het leven. Vorig jaar was volgens de VN het dodelijkste jaar in tijden.
Zo eindige het jaar in december met spanningen tussen Israël en de Palestijnen. In het begin van de maand vuurden beide partijen raketten af nadat Israël verschillende Palestijnen had gedood.
Begin februari, toen het geweld weer oplaaide, zeiden experts tegen NU.nl dat de toen net aangetreden regering van Israël meer olie op het vuur lijkt te gooien. In de ogen van het religieuze en nationalistische kabinet bestaat Palestina niet.
NUjij: Uitgelichte reacties