
Vrouwen mogen van Taliban niet langer naar pretparken in Kaboel
De Taliban zeggen dat ze de regels aanscherpen omdat mensen zich er "op veel plekken" niet aan hielden. De scheiding tussen mannen en vrouwen werd volgens hen niet nageleefd. Daarnaast zeggen ze dat vrouwen er geen hoofddoeken droegen.
Sinds de machtsgreep van de extremistische groepering in augustus 2021 verliezen vrouwen in Afghanistan steeds meer rechten. Zo mogen ze niet zonder een man reizen en moeten ze zich buitenshuis bedekken. De meeste scholen zijn dicht voor tienermeisjes.
Amnesty International rapporteerde afgelopen zomer dat de levens van miljoenen vrouwen en meisjes in Afghanistan verwoest zijn sinds de machtsovername door de Taliban. Die hebben de mensenrechten van vrouwen drastisch ingeperkt, ondanks hun eerdere beloftes om die rechten juist te beschermen.

NUjij: Uitgelichte reacties