
Tientallen kinderen onder doden bij rellen in Indonesisch stadion
De kans bestaat dat het aantal kinderslachtoffers nog verder oploopt. De minderjarige slachtoffers waren tussen de drie en zeventien jaar oud.
De rellen ontstonden na afloop van een wedstrijd tussen de clubs Arema FC uit Malang en Persebaya Surabaya uit Soerabaja. Na afloop van de wedstrijd bestormden duizenden supporters van beide teams het veld.
De politie zette traangas in om de fans te verdrijven. Volgens de politie kwamen tientallen mensen om in het gedrang op het veld. Anderen overleden later in ziekenhuizen. De meesten zouden zijn gestorven door zuurstofgebrek.
Clubs zijn aartsrivalen
Arema en Persebaya Surabaya spelen in de hoogste divisie van het Indonesische voetbal en gelden als aartsrivalen. Alle wedstrijden in de divisie zijn voor een week stilgelegd en de nationale voetbalbond PSSI heeft aangekondigd een onderzoek in te stellen.
Ook de Indonesische minister van Veiligheid beloofde maandag een onafhankelijk onderzoeksteam samen te stellen. Hij riep de politie op om de verantwoordelijken voor de ongeregeldheden te identificeren en te straffen.
De Indonesische krant Koran Tempo heeft maandagochtend een volledig zwarte voorpagina met daarop in rode letters de woorden "Onze voetbaltragedie". Ook is een lijst met de namen van de dodelijke slachtoffers in de krant gepubliceerd.
Arema FC heeft maandag zijn "diepe verontschuldigingen" aangeboden aan de slachtoffers van het drama in het stadion. De clubvoorzitter zei dat hij de volledige verantwoordelijkheid voor de gebeurtenissen op zich neemt.
