Dodental gezonken migrantenboot nabij Syrië opgelopen naar 94
Het aantal mensen dat om het leven is gekomen nadat een migrantenboot zonk voor de Syrische kust, is gestegen naar 94. Dat maakte de Syrische staatstelevisie zaterdag bekend.
Reddingswerkers hadden eerder al 86 lichamen geborgen. Zeker twintig mensen zijn gered en liggen in ziekenhuizen in Syrië. Mogelijk zaten er in totaal zo'n 120 tot 150 mensen op het vaartuig, vertelden overlevenden.
De boot zou 45 kilometer noordelijker bij het Syrische eiland Arwad al gezonken zijn. Hoe dat kon gebeuren is niet duidelijk. De eerste lichamen en overlevenden werden opgepikt door Syrische vissers, die de autoriteiten in de Syrische haven Tartus alarmeerden.
Libanon heeft recentelijk een piek in de emigratie gezien als gevolg van een diepe economische crisis. Bovendien is de afgelopen tien jaar een groot aantal Syrische vluchtelingen in het kleine Libanon neergestreken.
Het aantal mensen dat Libanon over zee verliet of probeerde te verlaten, verdubbelde in 2021 bijna ten opzichte van 2020. In 2022 steeg het aantal met meer dan 70 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.

