Volgelinge van sekteleider Charles Manson mogelijk na ruim halve eeuw vrij
Patricia Krenwinkel, een volgelinge van de beruchte sekteleider Charles Manson, mag na een halve eeuw in de gevangenis vervroegd worden vrijgelaten. De Amerikaanse werd veroordeeld voor haar betrokkenheid bij de moord op actrice Sharon Tate en zes anderen in 1969.
Krenwinkel werd in 1971 vastgezet. Zij en een aantal andere volgelingen van Manson zijn zeer berucht om hun lugubere moorden.
Manson verzamelde in de jaren zestig een groep overwegend jonge vrouwen om zich heen die bekend zou komen te staan als de 'Manson Family'. In de zomer van 1969 zette hij hen ertoe aan het huis van actrice Tate en haar man, filmregisseur Roman Polanski, te overvallen.
Polanski was niet thuis, maar de zwangere Tate werd op gruwelijke wijze om het leven gebracht. Krenwinkel bekende later in de rechtszaal dat ze het slachtoffer maar liefst 28 keer met een mes heeft gestoken.
Charles Manson (midden) in 1969. | Beeld: APLugubere verwijzing naar Beatles-nummer
Een avond na de moord op Tate overvielen de sekteleden een andere woning, waar ze twee mensen vermoordden. Hier schreef de destijds 21-jarige Krenwinkel met het bloed van haar slachtoffers de woorden 'Helter Skelter' op de muur. Dit was een verwijzing naar het gelijknamige nummer van The Beatles. Volgens de aanklagers wilde Manson met deze moorden een rassenoorlog ontketenen.
Manson, Krenwinkel en twee andere jonge vrouwen werden in 1971 ter dood veroordeeld vanwege de moorden. Een jaar later werden hun straffen omgezet in levenslange celstraffen. Manson overleed in 2017 in de gevangenis, op 83-jarige leeftijd.
