Gevechten in Myanmar bij Thaise grens, militie claimt overname legerpost
Langs de grens van Myanmar met Thailand zijn dinsdag zware gevechten uitgebroken tussen het leger en de Karen National Union (KNU), een gewapende groep die de macht heeft in een regio in het zuidoosten van Myanmar. Volgens een KNU-woordvoerder heeft de militie een buitenpost van het leger veroverd, bezet en in brand gestoken.
Het is volgens Padoh Saw Taw Nee, hoofd buitenlandse zaken van de gewapende groep, nog niet duidelijk hoeveel doden en gewonden er zijn gevallen. Ook zou er op andere plekken gevochten zijn. Het leger van Myanmar heeft nog niet gereageerd.
KNU-troepen zijn eerder op diverse plekken in botsing gekomen met het leger sinds het op 1 februari de macht greep. Daarmee kwam ook een einde aan de relatieve rust in het grensgebied. Karen-groepen zeggen dat 24.000 mensen ontheemd zijn geraakt door het geweld in de afgelopen weken, zeker 2.000 mensen zijn naar Thailand gevlucht. De luchtmacht van Myanmar voerde onder meer luchtaanvallen uit en gevluchte inwoners schuilen nu in de jungle. Dat was voor de eerste keer in ruim twintig jaar.
Een derde van Myanmar is in handen van milities, die al jaren strijden om meer autonomie. Een groot aantal van hen heeft de laatste maanden de wapens opgepakt tegen het leger vanwege de coup. De KNU is een van de grootste milities in het land.
Deze inhoud kan helaas niet worden getoondWij hebben geen toestemming voor de benodigde cookies. Aanvaard de cookies om deze inhoud te bekijken.