Gevluchte oud-premier Catalonië mag meedoen aan Europese verkiezingen
De Spaanse kiescommissie weigerde zijn kandidaatstelling na bezwaren van de politieke partijen Partido Popular en Ciudadanos. Het hooggerechtshof ziet geen gronden voor het verbod. Een rechtbank in Spanje heeft de uitspraak van de hoge rechter maandag geformaliseerd.
Het hooggerechtshof oordeelde dat deelname aan een verkiezing een constitutioneel recht is. "Het land ontvluchten is geen reden voor het ontnemen van dat recht."
Behalve lijsttrekker Puigdemont mogen ook Toni Comin en Clara Ponsati meedoen aan de Europese verkiezingen. Ook deze oud-ministers verblijven in ballingschap in het buitenland.
Tussen 23 en 26 mei worden er 751 Europarlementariërs verkozen. Nederland gaat op 23 mei naar de stembus en heeft momenteel 26 zetels. Spanje verkiest 54 leden.