Logo NU.nlNU.nl
  • Voorpagina
  • Net binnen
  • Populair
  • Algemeen
  • Economie
  • Sport
  • Media en Cultuur
  • Achterklap
  • Shop
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Over NU.nl
    • NUfolder
    • NUshop
    • Tickets
Donderdag 8 juni 2023 | Het laatste nieuws het eerst op NU.nl
Zeker tien doden bij schietpartij op school in Oregon

Zeker tien doden bij schietpartij op school in Oregon

Door NU.nl

01 okt 2015 om 20:25Update: 8 jaar geleden
Delen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailE-mail
Bij een schietpartij op een school in Roseburg, in de Amerikaanse staat Oregon, zijn donderdagavond (Nederlandse tijd) zeker tien mensen omgekomen. Zeven anderen zijn gewond geraakt waarvan drie personen in kritieke toestand verkeren.

Dat meldt het hoofd van de politie in de gemeente Douglas.

Eerder werd er nog gesproken over dertien doden. De politiewoordvoerder noemt de nieuwe aantallen de "meest nauwkeurige die voorhanden zijn".

De schutter is gedood in een vuurgevecht met de politie. Volgens CNN zou het gaan om een 26-jarige schutter. Op de plek van de schietpartij zijn vier wapens aangetroffen die waarschijnlijk toebehoren aan de schutter.

Er werd geschoten in meerdere klaslokalen van een school voor hoger beroepsonderwijs en volwassenenonderwijs, Umpqua Community College.

Op de school zitten volgens Fox News ongeveer drieduizend studenten. 

Bij een schietpartij op een school in Roseburg, in de Amerikaanse staat Oregon, zijn donderdagavond (Nederlandse tijd) zeker tien mensen omgekomen. Zeker zeven anderen zijn gewond geraakt. © ANP
De schutter is gedood in een vuurgevecht met de politie, bevestigt het hoofd van de politie in de gemeente Douglas. Het zou gaan om een twintigjarige man. © ANP
De schietpartij vond plaats in meerdere klaslokalen van een school voor hoger beroepsonderwijs en volwassenenonderwijs, Umpqua Community College. Op de school zitten volgens Fox News ongeveer drieduizend studenten. © ANP
De politie roept mensen op weg te blijven bij het schoolterrein, dat in een ruime straal is afgezet. Agenten hebben alle schoolgebouwen uitgekamd. © ANP
Volgens The New York Times waren er dit jaar meer dan veertig schietpartijen op Amerikaanse scholen. © ANP
Politieagenten fouilleren studenten bij de school in Roseburg.© ANP
Inwoners van Roseburg komen bijeen bij een wake voor de slachtoffers van de schietpartij.© ANP
© ANP
© ANP
Toon alleen het PlaatjeToon alleen het Plaatje
Doden door schietpartij Oregon
Doden door schietpartij Oregon

Obama

De Amerikaanse president Barack Obama gaf 00.30 uur (Nederlandse tijd) een toespraak vanwege de schietpartij. "We zijn het enige geavanceerde land ter wereld waar we elke paar maanden te maken hebben met schietpartijen." Ook zegt de president dat het land te weinig wapenwetten heeft.

"Het lijkt alsof schietpartijen als deze routine zijn geworden. De media-aandacht lijkt een gewoonte te zijn geworden en mijn reactie voor de pers lijkt routine te zijn geworden. Ik roep de pers op om cijfers naast elkaar te zetten van Amerikanen gedood door terroristen en Amerikanen gedood door schietpartijen als deze in de laatste tien jaar", alsdus een aangeslagen president.

"Ik hoop en bid dat ik tijdens mijn presidentschap niet nogmaals hier hoef te staan na een schietpartij, maar op basis van mijn ervaring durf ik dat niet met zekerheid te zeggen", aldus Obama.

Wapenwet

Ook pleit Obama voor een strengere regelgeving rondom wapens en riep wapenbezitters op zich daarover uit te spreken. "Elke keer als er zoiets gebeurt zeg ik het weer... We kunnen hier echt iets aan doen, maar daarvoor moeten we onze wetten veranderen. Dat is niet iets wat ik zelf kan doen", aldus Obama.

Volgens de president is het een "politieke keuze" dat zulke schietpartijen kunnen gebeuren. Obama heeft in het verleden geprobeerd de wapenwetgeving te veranderen, maar kreeg daarbij te maken met weerstand van de Republikeinse Partij en de machtige wapenlobby van de National Rifle Association (NRA).

Video: Obama pleit voor strengere wapenwet

Afspelen knop

Obama pleit voor strengere wapenwet

Obama pleit voor strengere wapenwet

Roseburg

Roseburg is een plaats met ongeveer twintigduizend inwoners op ongeveer driehonderd kilometer van Portland. In juni van vorig jaar was er ook een schietpartij op een school in Oregon, in de plaats Troutdale. 

Volgens The New York Times waren er dit jaar meer dan veertig schietpartijen op Amerikaanse scholen. 

Video: Doden en gewonden bij schietpartij op school in Oregon

Afspelen knop

Doden na schietpartij op school in Oregon

Doden na schietpartij op school in Oregon

Beeld: ANP
Delen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailE-mail


Aanbevolen artikelen

Net binnen

  • 09:22
    In april was het nog 'Moyes out' bij West Ham: 'En nu beleef ik mijn hoogtepunt'
  • 09:06
    NU+ Waarom 24 uur van Le Mans (mét Ferrari en Porsche) kraker kan worden
  • 08:56
    Nuggets leiden mede dankzij unieke score Jokic en Murray weer in NBA Finals
  • 08:46
    Australië gaat dragen van hakenkruis verbieden in strijd tegen neonazi's

Meest gelezen

  • 1
    Rutte voelt 'schaamte' voor debacle in Groningen en verliest vertrouwen oppositie
  • 2
    AZ-beul West Ham wint Conference League in ontsierde finale tegen Fiorentina
  • 3
    Steeds meer Nederlanders zijn bezorgd over hun geldzaken in de toekomst
  • 4
    Damdoorbraak Oekraïne leidt af van groot tegenoffensief
  • 5
    Topduif van 1 miljoen euro verliest waarde doordat ringetje wordt afgeknipt


Nieuwsvideo's

  • Italiaanse politica geeft borstvoeding in parlement en krijgt applaus
    Italiaanse politica geeft borstvoeding in parlement en krijgt applaus
  • Waarom wordt Rotterdam geteisterd door explosies?
    Waarom wordt Rotterdam geteisterd door explosies?
  • Wagner-baas blijft maar razen en tieren: waarom grijpt Poetin niet in?
    Wagner-baas blijft maar razen en tieren: waarom grijpt Poetin niet in?
  • Hawaïaanse krater verandert in ‘lavameer’ na uitbarsting
    Hawaïaanse krater verandert in ‘lavameer’ na uitbarsting

  • Voorpagina
  • Economie
  • Sport
  • Media en cultuur
  • Overig
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Over NU.nl
    • Copyright
    • Disclaimer
    • Privacy en cookiebeleid
    • Adverteren
    • Werken bij NU.nl
    • Verzekeringvergelijker
    • Privacy instellingen
  • Over NU.nl
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy en cookiebeleid
  • Adverteren
  • Werken bij NU.nl
  • Verzekeringvergelijker
  • Privacy instellingen

Volg ons op:

©2023 DPG Media B.V. – alle rechten voorbehouden