
Grafsteen SS-tankcommandant gestolen van Franse begraafplaats
Dat meldt Bild donderdag.
Het graf van SS-tankcommandant Michael Wittmann is al decennia een geliefde attractie voor neonazi's. De Franse politie zoekt de dader(s) dan ook in die hoek.
Wittmann was een van de beroemdste en meest beruchte tankcommandanten van de Tweede Wereldoorlog. Tijdens de slag om Villers-Bocage in 1944 vernietigde hij met één tank binnen vijftien minuten veertien Britse tanks, vijftien troepentransportvoertuigen en twee anti-tankkanonnen.
Op de begraafplaats van La Cambe liggen 21.000 Duitse soldaten begraven, die omkwamen tijdens de geallieerde invasie van Normandië tijdens de Tweede Wereldoorlog.
De burgemeester van La Cambe liet weten: "De grafsteen wordt vervangen. De doden moeten worden gerespecteerd, zelfs als ze Duitse officieren waren."