
Vlaams parlement korte tijd ontruimd wegens bommelding
Het Vlaams parlement in Brussel is woensdagmiddag voor korte tijd geëvacueerd wegens een bommelding. Het bleek vals alarm.
Volgens Belgische media was het parlement op het moment van de ontruiming bijeen in het gebouw aan de Leuvenseweg in de Belgische hoofdstad.
De Vlaamse omroep VRT meldt dat de debatten rond 16.30 uur door voorzitter Jan Peumans werden geschorst. "Dames en heren, ik heb een belangrijke mededeling", zei hij. "Er zijn twee bommeldingen binnengekomen. Ik wil jullie verzoeken om allemaal, ook op de banken, het halfrond te verlaten. Ik zal tijdig aangeven als de debatten worden voortgezet."
Later verklaarde Peumans dat een iemand had beweerd lid te zijn van Islamitische Staat (IS). Hij zou twee bommen hebben "gedropt" in het halfrond, de Vlaamse Tweede Kamer. Volgens Peumans ging het om "een gek".