
Franse gijzelaar na drie jaar vrijgelaten door al-Qaeda in Mali
De Franse gijzelaar Serge Lazarevic, die meer dan drie jaar in Mali werd vastgehouden door militanten van al-Qaeda in de Islamitische Maghreb, is vrijgelaten.
Dat zegt de Franse president François Hollande volgens persbureau AP. Er zijn volgens Hollande nu geen Franse gijzelaars meer.
Lazarevic verkeert volgens Hollande "in relatief goede gezondheid". Er zou geen losgeld zijn betaald voor zijn vrijlating, ondanks berichten over een eis van 20 miljoen euro.
Lazarevic werd in 2011 in zijn hotel in de plaats Hombori nabij de grens met Niger ontvoerd. Hij werd samen met zijn landgenoot Philippe Verdon overmeesterd. Verdon werd in maart 2013 vermoord door de ontvoerders.
Lazarevic verscheen in november in een videoboodschap waarin de Nederlandse gijzelaar Sjaak Rijke te zien was.
Video: Laatste Franse gijzelaar vrijgelaten