
'VS slaat door bij aftappen in strijd tegen terrorisme'
Dat liet de minister dinsdagochtend weten op Radio 1.
"Men moet zoeken naar een manier waarop zowel veiligheid als privacy worden beschermd. De balans is in de VS doorgeslagen", meent Timmermans.
Hij stelt dat de geheime dienst NSA van need to know naar nice to know is gegaan, "en dat is niet de bedoeling." De minister vindt dat de privacy van burgers op deze wijze niet voldoende te garanderen is.
"Als je de berichten leest over afluisteren en de wijze en schaal waarop dat is ingevoerd kan je je afvragen of dat allemaal wel in dienst was van de strijd tegen het terrorisme en het bevorderen van de veiligheid."
De minister zegt bij zijn bezoek aan Washinton in september ambtsgenoot John Kerry te hebben aangesproken op het afluisteren. "Ook zij vinden dat er een nieuwe balans moet worden gezocht. De erkenning leeft ook bij de VS."