
'Ruim een ton voor familie Duitse patiënt Jansen Steur'
Dat schrijft RTV Oost. Jansen Steur had bij de vrouw zonder toestemming een ruggenmergpunctie uitgevoerd, waarbij hij zenuwen raakte.
De 78-jarige Duitse belandde na de ingreep in 2011 in een rolstoel. Haar gezondheid ging daarna zo snel achteruit dat zij eerder dit jaar overleed.
De advocaat van de nabestaanden ziet de schadevergoeding als een schuldbekentenis van het ziekenhuis. De ziekenhuisdirectie ontkent dat.
Toen Jansen Steur de ingreep bij de Duitse bejaarde deed, had justitie in Nederland al besloten hem te vervolgen voor tientallen verkeerde diagnoses. Die stelde hij in het Medisch Centrum Twente, waar hij in 2003 werd ontslagen vanwege een medicijnverslaving. Hij kan worden veroordeeld tot twaalf jaar cel.
De ex-neuroloog staat momenteel terecht voor zowel het tuchtcollege als de strafrechter in Almelo. In de strafzaak is hij aangeklaagd voor onder meer het stellen van verkeerde diagnoses.