
Geen uitnodiging NAVO-top voor Israël
Het bondgenootschap passeert Jeruzalem niet omdat Turkije dat eiste. Israël is niet welkom omdat het land niet deelneemt aan grote militaire operaties van de NAVO, zei secretaris-generaal Anders Fogh Rasmussen vrijdag.
Verscheidene media hadden gemeld dat Turkije de komst van een Israëlische delegatie had geblokkeerd vanwege het optreden van de Israëlische strijdkrachten in 2010 tegen een hulpvloot die op weg was naar de Gazastrook.
Bij de gewelddadige onderschepping lieten acht Turken en een Turkse Amerikaan het leven.
Partner
De NAVO nodigt behalve de lidstaten ook vaak landen uit die als partner met het bondgenootschap optrekken. Israël, dat met nog zes andere niet-leden in de zogeheten Samenspraak van Middellandse Zee-landen met de NAVO samenwerkt, is een van die tientallen partners.
Volgens Fogh Rasmussen zullen alleen de dertien partners die deelnemen aan militaire operaties de top in Chicago bijwonen.