'FARC zijn gehalveerd'
Dat heeft de bevelhebber van het Colombiaanse leger, generaal Alejandro Navas, in een zondag gepubliceerd vraaggesprek gezegd.
Navas stelde in het dagblad El Nuevo Siglo dat de FARC (Revolutionaire Strijdkrachten van Colombia) elke dag meer terrein en leden verliezen. Ze genieten geen steun meer onder burgers, aldus Navas.
De FARC is in de jaren '60 ontstaan als een ultralinkse guerrilla en groeide op het continent uit tot de grootste, gewelddadigste en rijkste guerrillabeweging. Het is nu vooral een criminele en terroristische bende.
Opblazen
De FARC liet zondag nog luid van zich horen bij het opblazen van een stuk spoorlijn in het oosten van het land.
De minister van Mijnbouw, Mauricio Cárdenas, zei dat de FARC verantwoordelijk was voor de verwoesting van de spoorlijn die door mijnbouwmaatschappij Cerrejón wordt gebruikt om kolen te exporteren. De onderbreking van die export is een gevoelige klap voor het land, volgens de minister.