
Boekwinkelketen Polare schrapt 75 banen
Het gaat om 54 voltijdbanen. De organisatie, die voortkomt uit een doorstart van het failliete Selexyz en De Slegte, moet reorganiseren vanwege de sterk gekrompen omzet.
Het bedrijf telt nu nog 336 voltijdbanen. Voor de medewerkers die hun baan verliezen, geldt een sociaal plan.
De reorganisatie volgt op een eerdere herstructurering uit 2012, die werd ingezet tijdens de fusie tussen Selexyz en De Slegte.
Volgens de keten is er voorlopig geen zicht op structurele verbeteringen en is de organisatie genoodzaakt te snijden in de kosten.
Naast het inkrimpen van het personeelsbestand, wil de onderneming flexibeler worden. Ook wordt er bezuinigd op facilitaire diensten en huisvestingskosten.
Boekensector
De omzet in de boekensector daalt al sinds 2008. In het derde kwartaal van dit jaar nam de totale verkoop van boeken af met meer dan 11 procent.
De ondernemingsraad van Polare heeft een positief advies uitgebracht naar aanleiding van de plannen.
Selexyz ging in 2012 failliet en werd overgenomen door investeringsmaatschappij Procures. De Slegte was al in handen van Procures.