
Robbert Ammerlaan onderscheiden door Amsterdam
De voormalig uitgever van De Bezige Bij werd onderscheiden voor zijn rol in het naar Amsterdam halen van schrijvers als John Irving en Donna Tartt, en voor zijn andere prestaties voor de stad. Dat heeft de gemeente maandag bekendgemaakt.
Ammerlaan was als uitgever van De Bezige Bij verantwoordelijk voor onder meer de publicatie van Nederlandse schrijvers als Willem Frederik Hermans, Gerard Reve, Harry Mulisch, Jan Wolkers en Remco Campert. De uitgever krijgt ook lof voor zijn betrokkenheid bij de organisatie van de Uitmarkt en de boekenmanifestatie Manuscripta.
De Frans Banninck Cocqpenning wordt toegekend aan mensen die zich al lange tijd inzetten voor Amsterdam. Ammerlaan was sinds 1999 directeur/uitgever bij De Bezige Bij. De uitgeverij kondigde zijn vertrek aan in 2011.