Nog eens vijf jongeren aangehouden voor rellen in Scheveningen
Nog eens vijf jongeren zijn aangehouden voor de rellen in Scheveningen van begin mei. In totaal zijn nu negen verdachten gearresteerd.
Woensdag werden een zestienjarige jongen uit Leidschendam en een vijftienjarige jongen uit Den Haag aangehouden. Ze worden nog verhoord en zitten nog vast.
De afgelopen twee weken hield de politie drie andere verdachten aan. Zij zijn inmiddels verhoord en moeten op een later moment voor de kinderrechter verschijnen. Ze werden na het verhoor weer vrijgelaten.
Een van hen was een zeventienjarige jongen uit Gouda. Hij meldde zich op vrijdag 16 mei op het politiebureau nadat hij op beelden van de rellen was herkend. En dinsdag zijn twee jongens van vijftien en zeventien jaar aangehouden. Zij komen allebei uit Den Haag.
Eerder hield de politie al vier minderjarige verdachten aan. Ook zij mochten na het verhoor weer gaan en moeten zich voor de kinderrechter verantwoorden.
Jongeren keerden zich tegen de politie
De verdachten zijn aangehouden nadat grote groepen jongeren zich op de avond van 1 mei in Scheveningen tegen de politie keerden. Ze waren naar de Scheveningse boulevard gekomen nadat verschillende groepen elkaar via sociale media hadden bedreigd.
Enkele honderden jongeren raakten slaags met elkaar. Toen de politie ingreep, richtte de menigte zich op agenten. Jongeren gooiden onder meer stenen, fietsen en glaswerk. De ME moest ingrijpen om de orde te herstellen.
Het onderzoek naar andere betrokkenen loopt nog. De politie sluit verdere aanhoudingen niet uit.

