Werkzaamheden aan brug op A7 klaar, al het verkeer kan er weer overheen
De werkzaamheden om de Jeroen Houwelingbrug in de A7 bij Purmerend te versterken zijn klaar. De brug is vanaf woensdag weer open voor al het verkeer.
Rijkswaterstaat werkte sinds 5 april aan de brug. Weggebruikers moesten rekening houden met forse vertragingen: er gingen rijstroken dicht of die werden versmald en toe- en afritten werden gesloten.
Volgens de oorspronkelijke planning moesten de werkzaamheden op 1 september klaar zijn. Dit werd niet gehaald, omdat de boorwerkzaamheden aan de brug moesten worden uitgesteld. Er reed in april nog te veel zwaar vrachtverkeer over de brug, waardoor het te gevaarlijk was om te beginnen met boren. Op dat moment gold al een verbod voor zwaar vrachtverkeer.
Automobilisten op het traject kregen het advies om vaker thuis te werken, samen naar het werk te reizen of gebruik te maken van het openbaar vervoer. Dit werd gestimuleerd door gratis NS-kortingskaarten en een beloningssysteem aan te bieden.
Om de brug te versterken zijn 50.000 gaten geboord die daarna zijn opgevuld met 15 kilometer aan wapeningsstaal. Ook is het asfalt vervangen en de belijning in orde gemaakt.
