In beeld Zeldzame komeet was met het blote oog te zien
De komeet Tsuchinshan-ATLAS is de afgelopen dagen dicht bij de aarde en zichtbaar in Nederland. Dat is erg zeldzaam. Pas over ongeveer 80.000 jaar komt het opnieuw voor. Lezers deelden maandagavond foto's van de komeet.
Karin Engelkes deelt een mooi Nederlands plaatje: de molen De Dellen in het Groningse Nieuw-Scheemda met de komeet op de achtergrond. | Beeld: Karin Engelkes
Dennis Mol nam een foto vanaf de uitkijktoren in natuurgebied De Onlanden op de grens tussen Drenthe en Groningen. | Beeld: Dennis Mol
Jeroen Hut zette de komeet rond 20.30 uur op de foto vanaf de woonbotenhaven in de stad Groningen. | Beeld: Jeroen Hut
De komeet was ook in het Zuid-Hollandse Katwijk aan Zee met het blote oog te zien. | Beeld: K. Haasnoot
In het Noord-Brabantse Geertruidenberg werd de komeet rond 20.00 uur op de foto gezet boven de Amercentrale. | Beeld: Glenn AoysKorte tijd om de komeet te zien
De komeet is steeds maar kort te zien, schreef Weeronline vrijdag. "Doordat de komeet zelf geen licht geeft maar zonlicht reflecteert, kunnen we hem alleen zien wanneer de zon net onder is." Daarnaast verschijnt hij vlak boven de horizon.
Afgelopen zaterdag kwam de komeet het dichtst bij de aarde. Dinsdag is hij mogelijk nog te zien. De dagen daarna wordt hij steeds minder goed zichtbaar met het blote oog.
Afgelopen zaterdag kwam de komeet het dichtst bij de aarde. Dinsdag is hij mogelijk nog te zien. De dagen daarna wordt hij steeds minder goed zichtbaar met het blote oog.

