Politie stelt medewerker buiten functie wegens onderzoek naar ongewenst gedrag
De medewerker in kwestie werkte bij het Politiedienstencentrum en was daarvoor actief bij de Blauwe Haven, een initiatief van de politie om collega's met mentale problemen als PTSS en een burn-out te helpen terug te keren naar hun werk.
De politie vermoedt dat er sprake is van plichtsverzuim. Dat betekent dat een ambtenaar niet handelt zoals van hem of haar mag worden verwacht. Ook vermoedt de politie dat er sprake is van strafbaar gedrag. Om wat voor plichtsverzuim of strafbaar gedrag het precies zou gaan, deelt de politie niet.
In september werd al duidelijk dat de politiemedewerker met buitengewoon verlof was gestuurd. Dat geldt ook voor een medewerker van de Eenheid Rotterdam. Deze persoon is nog steeds met buitengewoon verlof.
Ongewenst gedrag zou gelden voor meerdere eenheden
De politie meldde in september dat ze in "de afgelopen periode" signalen van ongewenst gedrag bij de Blauwe Haven had opgevangen. Dat gedrag zou betrekking hebben op meerdere politie-eenheden. Korpschef Janny Knol gaf het Landelijk Team Interne Onderzoeken daarom opdracht om intern onderzoek te doen.
Knol sprak eerder al van een "impactvol besluit". "Maar mede gelet op de kwetsbaarheid van de politiemedewerkers aan de Blauwe Haven en de ernst van de signalen is het ook een noodzakelijk besluit. Dat geldt ook voor deze vervolgstap."
De politie laat weten dat het onderzoek nog in volle gang is. "Na de start ervan hebben zich bij het onderzoeksteam meerdere mensen gemeld en het kost tijd om hun verklaringen op te nemen."
