Files en grote drukte rond recreatiegebieden en stranden door zomers weer
Recreatieplassen en stranden puilen uit van mensen die van het zomerse weer willen genieten. De wegen ernaartoe zijn druk en er is amper parkeerplek.
Langs de kust van Den Haag is er geen parkeerruimte meer voor strandgangers, meldt de gemeente. In Scheveningen en Kijkduin zijn de parkeerplaatsen en garages vol. Mensen krijgen het advies om met de fiets, scooter of het openbaar vervoer die kant op te gaan.
Het is zondag, het is mooi weer en veel mensen zijn vrij. Dus gaan mensen erop uit. De stranden liggen vol met handdoeken en parasols. En veel mensen zoeken verkoeling in zee of in een meer.
Aan het eind van de ochtend stond er in het hele land in totaal 80 kilometer file, onder meer naar Zandvoort en Zeeland. Even na 14.30 uur valt het volgens de ANWB weer mee met de drukte op de wegen naar recreatiegebieden.
De Galderse Meren, een gebied van recreatieplassen bij Breda, zijn afgesloten om de grote drukte. Dat meldt de gemeente Breda zondagmiddag. "Ga er niet meer naartoe", schrijft de gemeente op X.
Lukt het vandaag niet meer om naar het strand te gaan? Dan heb je ook komende week nog genoeg kansen, want het blijft zomers weer.
Ook op Zandvoort is het druk. | Beeld: Quinta Meijer