Met de komende warmte ook veel muggenoverlast verwacht
Vanwege de warmte van vandaag en komende week wordt veel overlast van muggen verwacht, meldt Muggenradar.
Met een maximumtemperatuur van 29 graden wordt de zondag een zomerse dag. Maandag komen daar nog een paar graden bovenop en in de loop van de week neemt de luchtvochtigheid toe: ideale omstandigheden voor muggen.
"Bij warm en vochtig weer gedijen muggen het best", schrijft Weerplaza. Vooral aan de kust kun je last krijgen van gezoem. Zondag kleurt de kaart rood en ook de komende dagen worden veel muggen verwacht.
In Nature Today is een duidelijke piek in juli en augustus te zien. Dat is normaal in de zomermaanden, maar met de hoge temperaturen zal het aantal muggen verder toenemen, blijkt uit cijfers van Muggenradar.
Als het tussendoor gaat regenen, ontstaan hier en daar stilstaande waterpoeltjes. Dat zijn perfecte broedplaatsen voor muggen. Bakjes water en zeilen waarin water kan blijven staan leeggooien, is dus een effectieve manier om overlast te voorkomen, liet Arnold van Vliet eerder aan NU.nl weten. Hij is bioloog aan Wageningen University & Research en coördinator van Nature Today.
Verder is het slim om 's avonds kleding met lange mouwen en pijpen aan te trekken en je in te smeren met DEET als je naar buiten gaat.
Wat is Muggenradar?
Muggenradar is onderdeel van Nature Today. De radar vraagt wekelijks via een nieuwsbrief aan 33.000 leden om de muggenoverlast door te geven, ook als ze géén overlast ervaren.
Bioloog Arnold van Vliet plaatst de kanttekening dat het aantal overlastmeldingen in de Muggenradar vaak wat toenemen als er aandacht voor is in de media.
Mensen zijn dan eerder geneigd hun overlast te melden, maar doen dit minder snel als ze geen overlast ervaren. De bioloog roept leden daarom op het ook door te geven als ze geen overlast ervaren.

