Politie arresteert vrouw die beweerde koran te willen verscheuren in Arnhem
De politie heeft zaterdag in Arnhem een 38-jarige vrouw opgepakt die zei dat ze een koran wilde verscheuren. In de stad was een grote politiemacht op de been nadat Pegida-voorman Edwin Wagensveld had aangekondigd een koran te gaan verbanden. Dat gebeurde uiteindelijk niet.
De vrouw uit het Gelderse Vorden is na korte tijd weer vrijgelaten. Ze heeft wel een gebiedsverbod gekregen. De politie hield de vrouw aan op basis van de plaatselijk ingestelde regel dat het verboden is "door uitdagend gedrag aanleiding te geven tot wanordelijkheden".
Ook Wagensveld kreeg eerder een gebiedsverbod voor Arnhem. Hij was van plan om zich daar niet aan te houden, maar zag zaterdag toch af van zijn geplande koranverbranding. Wagensveld wilde een koran verbranden op het Jansplein in de Gelderse hoofdstad.
In reactie op Wagensvelds eerdere aankondiging waren er veel agenten, mobiele eenheid, politie te paard en andere politiefunctionarissen aanwezig om wanordelijkheden en onrust te voorkomen.
Burgemeester Ahmed Marcouch vreesde een herhaling van januari, toen een soortgelijke actie van Wagensveld uitdraaide op ernstige rellen. Bovendien waren er volgens de gemeente signalen over een terroristische dreiging. Wagensveld heeft al laten weten dat hij nog steeds van plan is om ergens in de komende dagen toch weer naar Arnhem te komen.

