Opgepakte Spaanse man mogelijk toch niet bestuurder die vluchtte na ongeval A4
De 36-jarige man uit Spanje die zondag in Rotterdam werd opgepakt voor het verlaten van een zwaar ongeval op de A4 bij Rijswijk, is mogelijk toch niet de gevluchte bestuurder. Dat meldt de politie maandag.
Onderzoek wees uit dat de aangehouden man uit Spanje mogelijk niet de bestuurder van de auto was. Een andere persoon van wie de politie vermoedt dat het de bestuurder was, heeft zich gemeld.
De persoon wordt binnenkort verhoord en is nog niet gearresteerd, zegt een woordvoerder van de politie Den Haag tegen NU.nl. De man uit Spanje is inmiddels weer op vrije voeten.
Onderzoek zal moeten uitsluiten of de persoon die zich gemeld heeft de auto bestuurde of dat het toch de 36-jarige man uit Spanje was. De politie kon nog niet met zekerheid zeggen of beide personen in de auto zaten op het moment van het ongeluk.
Zoektocht met politiehelikopter en honden
Op de A4 bij Rijswijk vond zondag rond 9.30 uur een aanrijding plaats tussen twee auto's. Beide auto's kwamen na de botsing tot stilstand op de vluchtstrook.
Een van de bestuurders stak de snelweg over en vluchtte te voet in de richting van Den Hoorn, zei de politie zondag. Omdat het strafbaar is de plek van een ongeval te verlaten, ging de politie naar de man op zoek. Er werd een politiehelikopter ingezet en politiehonden zochten in de directe omgeving van de snelweg.
Zondagmiddag kon de politie de 36-jarige Spaanse man in Rotterdam arresteren in samenwerking met de politie in die stad.
De 24-jarige bestuurder van de andere auto raakte gewond bij de aanrijding en is vervoerd naar het ziekenhuis. Hoe het met die persoon gaat, is niet bekend.

