Drie Nederlandse militairen aangehouden en vrijgelaten door Hezbollah
Drie Nederlandse militairen zijn in de Libanese hoofdstad Beiroet aangehouden door de militante beweging Hezbollah. Inmiddels zijn ze ook weer vrijgelaten en in goede gezondheid teruggekeerd op de Nederlandse ambassade.
Het gaat om leden van het defensieteam dat momenteel de Nederlandse ambassade in Beiroet ondersteunt. Ze werden aangehouden in een zuidelijke buitenwijk van de Libanese hoofdstad. Inmiddels zijn ze weer terug op de ambassade en maken ze het goed, zegt een woordvoerder van Defensie tegen persbureau ANP.
De militairen voerden "een verkenning van routes" uit toen zij werden aangehouden. Meer informatie kon de woordvoerder niet geven.
Het team waarvan de drie militairen deel uitmaken werd in oktober vorig jaar naar Libanon gestuurd om de Nederlandse ambassade bij te staan, mocht het conflict tussen Israël en Hamas verder uit de hand lopen.
