Waarschijnlijk iemand overleden na aanvaring schip met boorplatform in Botlek
Bij een aanvaring tussen een schip en een boorplatform in de Botlek is vanochtend iemand te water geraakt. Volgens de veiligheidsregio is de overlevingskans van die persoon niet groot. De politie zoekt nu naar het lichaam om dat te bergen.
Wat er precies is gebeurd wordt nog onderzocht, laat een woordvoerder van Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond weten aan NU.nl.
Er waren in elk geval werkzaamheden bezig op een boorplatform in de Botlek. Een kraanschip botste tegen een steiger waarop iemand aan het werk was. Daardoor belandde die persoon in het water.
"We werden om half 12 gealarmeerd", zegt de woordvoerder. Als er iemand in het water terechtkomt, kun je spreken van een 'gouden uur'. "Binnen anderhalf uur is er nog overlevingskans als je iemand uit het water moet halen. Ze hebben nu nog niemand gevonden. Je kunt wel blijven zoeken, maar op een gegeven moment houdt het echt op."
De veiligheidsregio heeft de reddingsactie daarom gestaakt en heeft het werk overgedragen aan de politie. Een speciaal bergingsteam is nu op zoek naar de vermiste, die inmiddels waarschijnlijk is verdronken.
De Nederlandse Arbeidsinspectie gaat het ongeval ter plekke onderzoeken. De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) begint volgens een woordvoerder met een "verkenning". Of de OVV ook naar de haven komt en een onderzoek opent, is nog onduidelijk.
