Man die hond liet misbruiken en kinderen misbruikte naar Pieter Baan Centrum
De 52-jarige man uit Woerden die wordt verdacht van betrokkenheid bij seksueel misbruik van zijn hond, wordt voor observatie opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt hem ook van kindermisbruik en het bezit van kinderporno.
De verdachte, Cornelis M., is bereid mee te werken aan het onderzoek naar zijn psyche, zei hij maandag in de rechtbank in Utrecht.
M. zit sinds zondag 5 november vast. De verdachte zou in januari 2022 zijn hond hebben aangeboden aan de 24-jarige Julian F. uit de Noord-Hollandse gemeente Schagen.
F. zit sinds mei vorig jaar vast voor het misbruiken van dieren, een oppaskindje en een neefje van hem. F. bood zichzelf aan als oppas op Marktplaats en had oppasadressen in het hele land. Hij werd eerder deze maand opgenomen in het Pieter Baan Centrum.
Dierenmisbruik apart onderzocht
De oppas uit Schagen wisselde volgens de officier van justitie extreme seksuele fantasieën uit met dierenhouders. F. bleek in zijn telefoon 566 contacten te hebben die naar dieren verwezen. Hij sloeg de contacten op onder woorden als boer, reu, koe, paard, varken en hond.
Het dierenmisbruik wordt apart van het kindermisbruik onderzocht. Als dierenhouders, onder wie mogelijk ook de varkenshouder van het misbruikte varken, worden vervolgd, zullen ook zij worden berecht.
In november maakte het OM in de zaak van F. bekend dat hij drie video's met M. had gemaakt van het misbruik van M.'s hond. Het OM bracht toen ook naar buiten dat M. óók verdacht wordt van het misbruiken van twee minderjarigen en het bezit van 24 kinderpornoafbeeldingen.
M. is sinds zijn aanhouding zijn baan en woning kwijtgeraakt, vertelde zijn advocaat aan de rechters in Utrecht. De volgende inleidende zitting in de zaak van M. is op donderdag 16 mei.

