Geschokte reacties op rellen Eritreeërs in Den Haag: 'Te idioot voor woorden'
De rellen tussen groepen Eritreeërs in Den Haag hebben voor geschokte reacties gezorgd bij politiebonden en politici. Bij Opera Zalencentrum ging het het zaterdagavond helemaal mis, waarbij honderden relschoppers zich ook tegen politie keerden. "Woest makend en te idioot voor woorden."
Bij de rellen zijn politievoertuigen, geparkeerde auto's en touringcars in de brand gestoken. De mobiele eenheid (ME) probeerde met man en macht erger te voorkomen. Zij werden door relschoppers met onder meer stenen, fietsen en verkeersborden bekogeld.
Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag noemt het geweld van de relschoppers tegen de politie "afschuwelijk en onacceptabel".
"Het Openbaar Ministerie heeft een Team Grootschalige Opsporing ingesteld om daders van deze wanordelijkheden te vervolgen. Ik wil iedereen vragen die kan bijdragen aan de snelle opsporing van de daders van dit onacceptabele en onnodige geweld, om hieraan hun medewerking te verlenen."
Nine Kooiman, voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB), spreekt over een "veldslag". "Je blijft met je handen van onze hulpverleners af. Er is zelfs door de gepantserde voertuigen heen geslagen en gebeukt. Hoop dat iedereen gezond en veilig thuis mag komen vanavond."
De lokale politici in Den Haag zijn erg geschrokken, zo blijkt uit reacties op sociale media. "Tuig besluit de politie te bekogelen. Totaal onacceptabel", schrijft VVD-fractievoorzitter Lotte van Basten Batenburg. "Inrekenen en opsluiten, allemaal."
'Ons mooie Den Haag lijkt wel een oorlogszone'
Marije Mostert van D66 spreekt van "bizarre beelden van bruut geweld uit ons mooie Den Haag." Rachid Guernaoui van Hart voor Den Haag vindt dit "echt niet kunnen. Den Haag lijkt wel een oorlogszone. Er moet keihard worden opgetreden tegen dit tuig."
Politiebonden zijn het met de politici eens dat dit geweld onacceptabel is. Meerdere politievoertuigen zijn in brand gestoken en dat is "volstrekt onacceptabel", volgens Ramon Meijerink van politiebond ACP.
"Tot nu drie ME-bussen beschadigd en twee surveillanceauto's in brand. Verschillende politiemensen gewond en het geweld blijft doorgaan. Sterkte voor de politiemensen in deze inzet. Waardering voor hun moed en de stap naar voren onder zware omstandigheden."


