Code geel in het hele land vanwege zware windstoten
Het KNMI heeft voor het hele land code geel uitgegeven vanwege zware windstoten tot 90 kilometer per uur. De waarschuwing geldt vanaf 13.00 uur. Vanwege het stormachtige weer verwacht de ANWB een drukke avondspits.
Code geel geldt in alle provincies. De wind waait uit het westen. Boven land kunnen winststoten tot zeker 75 kilometer per uur voorkomen. Aan de kust en aan het IJsselmeer is er een kans op windstoten tot 90 kilometer per uur.
De waarschuwing geldt in de kustprovincies en op de Waddeneilanden vooralsnog van 13.00 tot 16.00 uur, in het midden van het land van 15.00 tot 17.00 uur en in het oosten van 16.00 tot 18.00 uur.
Het zal ook flink gaan regenen, waardoor het zicht op de weg slecht kan zijn. In de avond zal het nog flink blijven waaien, maar neemt de kans op windstoten af.
Dit betekent code geel
ANWB verwacht een drukkere spits
De ANWB verwacht een drukkere avondspits dan op een gebruikelijke maandag. Vanwege code geel hebben meer mensen besloten met de auto naar het werk te gaan.
"Dat was vanochtend ook te zien op de weg", zegt een woordvoerder tegen NU.nl. Volgens hem zorgden drukte en slecht weer voor meer file op de weg. Vanochtend stond er ruim 700 kilometer file.
"Bekijk voordat je de weg opgaat de verkeersinformatie", adviseert de woordvoerder. Verder zijn er geen extra waarschuwingen, maar "wees altijd voorzichtig met harde windstoten".
NS past dienstregeling vooralsnog niet aan
De NS laat weten de impact van het weer samen met een weerbureau te bekijken. "Op basis daarvan verwachten we momenteel niet dat het nodig is om de dienstregeling aan te passen", zegt een NS-woordvoerder tegen NU.nl. De vervoerder denkt niet dat de waarschuwing van het KNMI tot extra drukte in treinen leidt.
"Maar niets is zo veranderlijk als het weer, dus we houden dat continu in de gaten", benadrukt de woordvoerder. "We adviseren reizigers sowieso altijd kort voor vertrek de reisplanner in de gaten te houden. Als er wijzigingen zijn, laten we dat daar weten."
