Drie mannen aangehouden vanwege betrokkenheid bij in totaal 27 explosies
De Rotterdamse politie heeft drie mannen opgepakt vanwege betrokkenheid bij zeker 27 explosies. De eerste verdachte werd op 15 juli opgepakt. Daarna kwamen de twee anderen in beeld.
Een achttienjarige jongen wordt in verband gebracht met een explosie op de Jensiusstraat in Rotterdam. Hij wordt ook verdacht van betrokkenheid bij elf andere explosies in Nederland.
De twee andere mannen, van negentien en achttien jaar oud, worden verdacht van respectievelijk zes en negen explosies en beschietingen.
Dat iemand kan worden gelinkt aan twaalf aanslagen is uniek, zegt Niek Wennink, teamleider bij de politie op het gebied van excessief geweld. "We zien regelmatig verdachten die we kunnen linken aan drie tot vier verschillende aanslagen. We zagen in het verleden ook wel eens verdachten die we aan zes, zeven of zelfs acht konden koppelen, maar twaalf is tot nu toe het record."
Er werden dit jaar in totaal 140 mensen aangehouden in Rotterdam in verband met explosies en beschietingen.

