Bliksem en regen zorgen voor hinder op het spoor en de weg
Bliksem en wateroverlast in het zuiden van het land zorgen voor veel gedoe op het spoor en de weg. Het treinverkeer tussen Tilburg en Den Bosch ligt plat door een omgevallen boom. Ook de A2 is deels afgesloten vanwege de vele regen.
Tussen Tilburg en Den Bosch rijden geen treinen in verband met een defecte bovenleiding. Tussen Breda en Tilburg rijden minder treinen. Vermoedelijk is door blikseminslag een boom op het spoor gevallen. ProRail is ter plaatse.
De verwachting is dat het tot 18.00 uur duurt voordat de problemen zijn opgelost. De NS zet bussen in tussen Tilburg en Den Bosch om reizigers op hun bestemming te krijgen. De spoorvervoerder raadt reizigers aan om goed de reisplanner in de gaten te houden.
Ook op de A2 is het raak. De snelweg is vanaf de Belgische grens bij Eijsden richting Maastricht dicht bij knooppunt Kruisdonk. Daarnaast is de A2 bij Meerssen afgesloten vanwege water op de weg.
Deze inhoud kan helaas niet worden getoondWij hebben geen toestemming voor de benodigde cookies. Aanvaard de cookies om deze inhoud te bekijken.Straten, tunnels en kelders ondergelopen
In Noord-Brabant en Limburg zijn bovendien veel meldingen over wateroverlast. In Maastricht zijn straten, tunnels en kelders onder water gelopen. Ook in Den Bosch staan veel straten blank door de extreme regenval.
De brandweer ruimt momenteel de schade op die in het zuiden van het land is aangericht. Het gaat met name in Noord-Brabant om omgevallen bomen en losse takken.
Het KNMI heeft code geel uitgegeven voor de provincies Limburg, Noord-Brabant en Gelderland vanwege stevige buien met onweer. Ook kunnen er grote hagelstenen vallen.
De ergste regen lijkt te zijn gevallen, maar volgens Buienradar krijgen Limburg en het oosten van Noord-Brabant vanaf 13.00 uur opnieuw te maken met felle onweersbuien.
Eerder op de ochtend gaf het KNMI al code geel uit voor meerdere provincies vanwege mist. Die waarschuwing was rond 8.00 uur weer weggetrokken.

