
Start pinksterweekend leidde tot dubbel zoveel drukte op de weg, filepiek voorbij
Op een normale werkdag ligt de filepiek rond 17.30 uur. De filedrukte was rond dat tijdstip al afgenomen naar zo'n 750 kilometer. Rond 18.30 uur was de drukte verder afgenomen tot zo'n 400 kilometer file.
De ANWB had rekening gehouden met een drukke avondspits. Veel Nederlanders gaan op pad vanwege het naderende pinksterweekend om bijvoorbeeld familie op te zoeken.
"Veel files werden veroorzaakt door recreatieverkeer", zegt de woordvoerder. Zo was het erg druk rond de Afsluitdijk, op de A12 richting de Duitse grens en op de wegen naar het zuiden.
Maar ook ongelukken gooiden roet in het eten. Zo moest verkeer op de A50 tussen Apeldoorn en Oss rekening houden met zeker een uur vertraging. "Het is daar normaal al druk, maar met een ongeluk loopt de vertraging enorm op. Alle wegen staan er helemaal vast", zegt de woordvoerder.
Ook op de A27 tussen Breda en Gorinchem zorgde een ongeluk voor ruim een uur vertraging.