Opnieuw tbs'er uit Nijmeegse Pompekliniek ontsnapt tijdens begeleid verlof
Een tbs'er uit de Pompekliniek in Nijmegen is maandag ontsnapt. De man ging ervandoor toen hij tijdens begeleid verlof met zijn begeleider buiten de kliniek was, meldt de Pompestichting.
De organisatie laat weten dat de politie direct op de hoogte werd gesteld. Er is een speciaal politieteam op zoek naar de tbs'er. Er zijn geen details over hem bekendgemaakt. De kliniek heeft maandag vanwege de ontsnapping alle verloven ingetrokken.
Het is niet de eerste keer dat patiënten in Nijmegen ontsnappen. Vorig jaar november ontsnapte ook een tbs'er uit de Pompekliniek tijdens een begeleid verlof. De 32-jarige man stak toen een 27-jarige vrouw neer.
Vorig jaar juni ontsnapten Sherwin W. en Luciano D. uit dezelfde Nijmeegse kliniek. D. werd na negen dagen in Den Haag aangehouden. W. werd in februari in Spanje opgepakt.
De kliniek heeft alarmeringssystemen, hekken en sloten, laat de Pompestichting weten. In 2019 zijn extra veiligheidsmaatregelen genomen. Die konden de ontsnappingen dus niet voorkomen.
Er wordt regelmatig onderzoek gedaan naar risico's in de gebouwen en op het terrein. Het is volgens de Pompestichting gebruikelijk dat na een ontsnapping een inspectieonderzoek volgt.
Advocaat denkt niet dat er acuut gevaar dreigt
Waar de man voor is veroordeeld, wil Knoester niet meedelen. De advocaat denkt niet dat er acuut gevaar dreigt en zegt dat O. mogelijk uit frustratie is gevlucht.
Knoester geeft aan dat de zogeheten forensische zorg al langer onder druk staat en tbs'ers door onder andere langere wachtlijsten uitzichtloosheid kunnen ervaren.


