Logo NU.nlNU.nl
  • Voorpagina
  • Net binnen
  • Populair
  • Algemeen
  • Economie
  • Sport
  • Media en Cultuur
  • Achterklap
  • Shop
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Over NU.nl
    • NUfolder
    • NUshop
    • Tickets
Vrijdag 2 juni 2023 | Het laatste nieuws het eerst op NU.nl
Project schoolmaaltijden voor kwetsbare leerlingen van start gegaan

Project schoolmaaltijden voor kwetsbare leerlingen van start gegaan

Door onze nieuwsredactie

29 mrt 2023 om 09:59Update: 2 maanden geleden
nujij comment1.2K reacties
Delen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailE-mail
Het programma voor gratis schoolmaaltijden voor kwetsbare leerlingen in het basisonderwijs en middelbaar onderwijs gaat woensdag van start, meldt het ministerie van Onderwijs. Scholen kunnen nu maaltijden aanbieden of ouders steunen met boodschappenkaarten. Binnen een dag hebben al 74 scholen zich aangemeld.

Dit jaar is 100 miljoen euro beschikbaar voor de schoolmaaltijden. Scholen waarop minimaal 30 procent van de leerlingen uit een gezin met een laag inkomen komt, kunnen zich voor het project aanmelden. Ook leerlingen in het speciaal onderwijs komen in aanmerking. Er kunnen in totaal 300.000 leerlingen worden geholpen.

Deelnemende scholen kunnen kiezen tussen 'maaltijd op school' en 'maaltijd thuis'. Bij de eerste optie krijgt de school 9 euro per leerling per week. Dat bedrag kunnen de scholen vrij besteden voor maaltijden. Dat geld kan bijvoorbeeld gaan naar ouders of vrijwilligers die inkopen doen bij de lokale supermarkt, wijkteams die broodjes smeren in het wijkcentrum, of een cateraar.

Via 'maaltijd thuis' kunnen ouders boodschappenkaarten ter waarde van 11 euro per kind per week krijgen. De kaarten zijn in alle supermarkten in te wisselen.

Scholen krijgen hulp van Rode Kruis en Jeugdeducatiefonds

Om de scholen niet te veel te belasten met de organisatie van het project, worden contactpersonen van het Rode Kruis en het Jeugdeducatiefonds ingezet. Zij helpen de scholen de juiste optie te kiezen. "Wij merkten dat dit project nodig was omdat scholen budget voor bijvoorbeeld een museumbezoek opmaakten aan eten", zegt een woordvoerder van het Jeugdeducatiefonds.

Volgens minister Dennis Wiersma (Primair en Voortgezet Onderwijs) kan een schoolmaaltijd "een enorm verschil maken" voor kwetsbare leerlingen. "Ze zijn energieker en doen beter mee in de klas", zegt hij.

De minister zegt verder "nog niet te weten" of dit project volgend jaar op dezelfde manier wordt voortgezet. "Maar we hebben wel besloten dat we scholen waar leerlingen het al moeilijk hebben de komende jaren honderden miljoenen bieden voor bijvoorbeeld een verlengde schooldag, ontbijt, fruit, huiswerkbegeleiding en sport".

Eerder stelden het ministerie van Onderwijs en het ministerie van Sociale Zaken al 5 miljoen euro beschikbaar voor een gratis schoolontbijt op vijfhonderd basisscholen. Volt diende afgelopen najaar een motie voor de gratis schoolmaaltijden in, met steun van D66.

Beeld: ANP
nujij comment1.2K reacties
Delen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailE-mail

Lees meer over:

OnderwijsBinnenland

NUjij: Uitgelichte reacties

Vries_Hugo
29 mrt 2023 om 11:04
Het valt me in veel reacties op dat de schuld bij de ouders wordt gelegd, die zullen wel roken, drinken, gokken en krijgen al genoeg subsidies. Maar kijk nu eens gewoon naar het belang van het kind. Het kind zoekt zijn eigen ouders niet uit en kan er niets aan doen als zijn/haar ouders niet capabel zijn om in de opvoeding te voorzien. Persoonlijk vind ik dat je als beschaafd land moet zorgen dat kinderen niet ondervoed in de klas zitten. Ik zou dan ook voor schoolmaaltijen zijn, die voor alle kinderen gratis zijn. Dan is het kind geholpen (ongeacht het gedrag van ouders).
Respect: 👍 51Reacties: 💬 5
Reageer
Dirk_Renssen
29 mrt 2023 om 10:28
Waarom gewoon geen schoolkantines invoeren waar alle leerlingen kunnen kiezen uit een gevarieerd, gezond en duurzaam aanbod. Dit gebeurt in de meeste Europese landen (Duitsland, Zweden, Belgie, Finland, Frankrijk, Denemarken). Kinderen zijn daar ook gewend om samen te eten en daar de tijd voor te nemen. Waarom is het hier in Nederland zo anders geregeld en neemt ieder kind zijn eigen bakje of zakje mee? Hoe is dit ontstaan? En waarom weer zo'n pleister-oplossing? Gewoon, hup, schoolkantines invoeren zoals in alle andere landen. Samen gezond eten kost de overheid wat, zeker, maar het verdient zich in het veelvoud terug door besparing van gezondheidskosten en sociaal welbevinden. Het is de huidige eetcultuur op scholen die de samenleving veel kost.
Respect: 👍 54Reacties: 💬 6
Reageer
nujij commentBekijk alle reacties


Aanbevolen artikelen


NUjij-reacties

nujij comment1.2K reacties

Net binnen

  • 23:38
    Dodental treinramp India loopt op tot boven de 100, zeker 850 gewonden
  • 22:50
    VideoSteur na zeventig jaar terug in De Biesbosch
  • 22:26
    Ramos volgt voorbeeld van Messi en vertrekt transfervrij bij Paris Saint-Germain
  • 21:54
    OverzichtBurgerdoden in Oekraïne én Rusland, Zelensky wil schuilkelders onderzoeken

Meest gelezen

  • 1
    Problemen bij ING voorbij, klanten boos vanwege zoveelste storing in korte tijd
  • 2
    In beeldDe allesbehalve ingetogen bruiloft van Jordaanse kroonprins Hussein
  • 3
    Flikken Maastricht-actrice Angela Schijf kampte tien jaar lang met eetstoornis
  • 4
    Heineken haalt reclameposters weg omdat modellen minderjarig lijken
  • 5
    Belgische YouTuber Acid maakt namen van Sanda Dia's ontgroeners bekend


Nieuwsvideo's

  • Steur na zeventig jaar terug in de Biesbosch
    Steur na zeventig jaar terug in de Biesbosch
  • Verstappen hoort Marko's telefoon rinkelen in pitbox
    Verstappen hoort Marko's telefoon rinkelen in pitbox
  • Dansers onthullen beeld van zwarte vrouw op Nikes in Rotterdam
    Dansers onthullen beeld van zwarte vrouw op Nikes in Rotterdam
  • Tientallen doden bij treinonstporing in India
    Tientallen doden bij treinonstporing in India

  • Voorpagina
  • Economie
  • Sport
  • Media en cultuur
  • Overig
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Over NU.nl
    • Copyright
    • Disclaimer
    • Privacy en cookiebeleid
    • Adverteren
    • Werken bij NU.nl
    • Verzekeringvergelijker
    • Privacy instellingen
  • Over NU.nl
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy en cookiebeleid
  • Adverteren
  • Werken bij NU.nl
  • Verzekeringvergelijker
  • Privacy instellingen

Volg ons op:

©2023 DPG Media B.V. – alle rechten voorbehouden