BBB-leider Van der Plas niet bij boerenprotest: 'Ik voel me niet veilig genoeg'
Van der Plas kreeg medio vorig jaar ook al bedreigingen te verwerken. Toen deed ze tijdelijk een stap terug.
"Daarna was het rustiger, maar in de afgelopen week werd het weer onrustig", zegt Van der Plas in het programma Vandaag Inside. "Er zijn mensen zodanig boos op mij, zó overtuigd dat ik het kwaad ben, dat iemand kan besluiten om iets te gaan doen. Dat risico wil ik niet lopen."
Boerenactieclubs demonstreren aankomend weekend tegen het stikstofbeleid van het kabinet. Enkele politici zullen aanwezig zijn bij het protest en zullen de actievoerders ook toespreken. Van der Plas had dat ook graag gedaan. "Er zou voor beveiliging gezorgd worden, maar dat geeft alsnog een heel onveilig gevoel. Ik wil graag nog een tijdje mee."
Steeds meer politici spreken zich uit tegen het onveilige klimaat voor degenen die zich in het publieke debat mengen. Vorig jaar stapte een recordaantal politici naar de politie vanwege bedreigingen. Afgelopen zomer moesten de stikstofspecialisten van VVD en D66 besluiten niet naar een groot boerenprotest in Stroe te gaan, omdat volgens veiligheidscoördinator NCTV hun veiligheid niet gegarandeerd kon worden.
Boeren mogen met twee trekkers naar Den Haag komen
De gemeente Den Haag liet dinsdag weten dat de boerendemonstratie van aanstaande zaterdag mag doorgaan, maar alleen met maximaal twee trekkers. Ook de geplande demonstratie van klimaatactivisten mag doorgaan, maar niet op de A12/Utrechtsebaan.
Boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF) wilde eigenlijk met vijfduizend trekkers naar Den Haag komen. Omdat de gemeente Den Haag dat niet zag zitten, bracht de groep dat aantal terug naar vijfhonderd. Vervolgens wilde FDF 120 tractors in het Zuiderpark zetten als afbakening van het demonstratieterrein, maar ook dat wil de gemeente niet.
"De ervaringen met boerenprotesten waarbij zwaar materieel is ingezet zijn slecht", schrijft de gemeente in een brief aan FDF. "Deze acties hebben geleid tot ernstige verkeershinder, onveilige verkeerssituaties, wanordelijkheden en schade."
Er mogen maximaal 25.000 mensen meedoen aan het protest, dat tussen 12.00 en 16.00 uur moet plaatsvinden. De twee trekkers mogen alleen onder begeleiding door Den Haag rijden en moeten in overleg met de politie ergens worden neergezet. FDF zegt het besluit niet aan te vechten.
NUjij: Uitgelichte reacties