
Al 1.100 nieuwe stamceldonoren na oproep van ongeneeslijk zieke PSV-perschef
Slegers maakte donderdag bekend dat hij niet meer te behandelen is voor zijn afstotingsziekte. Hij riep mensen op om zich in te schrijven als bloed- en stamceldonor. "Ik ben niet meer te helpen, maar anderen wel!" schreef hij.
Stichting Matchis zag sindsdien het aantal nieuwe donoren explosief toenemen. Vrijdagavond stond de teller op 1.100 nieuwe aanmeldingen. "Die kunnen we direct koppelen aan de oproep van Thijs", zegt woordvoerder Bert Elbertse tegen NU.nl.
Na de oproep van Slegers meldden zich vooral veel mannen aan, zegt Elbertse. "Drie kwart van de nieuwe aanmeldingen was man. Dat is goed nieuws, want in ons bestand is 70 procent vrouw. Mannen hebben meer stamcellen, en kunnen dus meer stamcellen doneren als ze daarvoor gevraagd worden."
Een stamcel is een cel die nog geen specialisatie heeft. De cel is in staat om zich te ontwikkelen tot verschillende celtypes, zoals huidcellen of bloedcellen. Ze kunnen daarom gebruikt worden voor mensen die dergelijke cellen zelf niet of nauwelijks (meer) aanmaken, bijvoorbeeld door ziektes.
Matchis verwacht dat het aantal nieuwe aanmeldingen de komende tijd "nog wel even blijft doorsijpelen". Verschillende voetbalverenigingen hebben contact opgenomen met de stamceldonorbank, om te praten over samenwerking en het vergroten van de publiciteit.
NUjij: Uitgelichte reacties