
Derde vluchtauto van verdachte Zwijndrecht-schietpartij gevonden
De derde vluchtauto van de 49-jarige voortvluchtige van de schietpartij in Zwijndrecht is dinsdagavond gevonden in Hoek van Holland. De zwarte Seat Ibiza van Minh Nghia Vuong stond geparkeerd op de Dolphijnstraat. Een arrestatieteam heeft een huis in de omgeving doorzocht, maar trof Vuong niet aan. De zoektocht gaat door en hulp van publiek blijft welkom, benadrukt de politie.
Vuong wordt verdacht van het doodschieten van een 66-jarige vrouw en verwonden van haar 38-jarige dochter. De dochter ligt nog in het ziekenhuis. De schietpartij vond zaterdag 21 januari plaats bij winkelcentrum Walburg aan het Hof van Holland in Zwijndrecht. Vuong wordt verdacht van moord en poging tot moord.

De politie meldt dat de zwarte Seat Ibiza al snel in zicht kwam nadat de tweede vluchtauto dinsdag werd gevonden. De woning aan de Dolphijnstraat, waar de derde vluchtauto is gevonden, is binnengevallen en doorzocht door de politie.
Internationaal gesignaleerd
De verdachte is nog niet aangehouden. Dinsdag maakte de politie bekend dat de tip die naar Vuong leidt wordt beloond met 30.000 euro. De verdachte staat ook internationaal gesignaleerd.
Volgens een politiewoordvoerder kan Vuong niet met de boot in Hoek van Holland het land verlaten. "Overal waar grenscontrole is, kan hij er niet langs."
Meteen na de schietpartij vluchtte de verdachte. Hij is sindsdien spoorloos en gebruikte al drie vluchtauto's. De politie omschrijft hem als 'vlucht- en vuurwapengevaarlijk'.
NUjij: Uitgelichte reacties