Tweede dode reuzenhaai in een maand tijd gevonden in Zeeland
Langs de Westerschelde in Zeeland is maandag een dode reuzenhaai gevonden. Het dier is in staat van ontbinding. Het is de tweede haai die daar in een maand tijd is aangetroffen.
De haai is al een tijdje dood. Hij is in staat van ontbinding, maar je kunt zijn ruggengraat nog zien. Het is niet duidelijk hoelang het dier al langs de waterkant ligt. Omdat het dier helemaal week is, is het niet mogelijk om de haai te verplaatsen.
De vondst komt onverwachts, zegt Stichting ReddingsTeam Zeedieren. In december vorig jaar spoelde bij het Zeeuwse Domburg ook al een reuzenhaai aan.
Het is onduidelijk waarom de dieren aan deze kant van de Noordzee waren. Normaal gesproken zwemmen ze aan de Britse kant van de zee. Mogelijk komt het door de veranderde stroming.
Deze inhoud kan helaas niet worden getoondWij hebben geen toestemming voor de benodigde cookies. Aanvaard de cookies om deze inhoud te bekijken.