Strafzaak over moord op Peter R. de Vries hervat: proces moet deels opnieuw
De strafzaak over de moord op Peter R. de Vries wordt vandaag hervat met opnieuw een voorbereidende zitting. In de zaak zijn nu in totaal zes verdachten, onder wie de vermeende uitvoerders en de opdrachtgever.
Tijdens de vorige zitting in de rechtbank Amsterdam werd duidelijk dat de zaak tegen de vermeende schutter Delano G. en chauffeur Kamil E. in ieder geval deels opnieuw behandeld moet worden. Een van de rechters is namelijk geëmigreerd en moest vervangen worden.
Daardoor is de rechtbankcombinatie veranderd. De wet schrijft dan voor dat een proces dan opnieuw gevoerd moet worden. Tenzij alle procespartijen vinden dat het kan doorgaan. De advocaten van verdachte E. zagen doorgaan niet zitten.
Of echt alles opnieuw behandeld moet worden, wordt op een later moment duidelijk. De strafzaak tegen de twee vermoedelijke uitvoerders van de moord was afgelopen zomer al zo goed als rond. Tegen beide verdachten werd levenslang geëist en de uitspraak stond gepland voor 14 juli. Maar kort daarvoor kwam het Openbaar Ministerie met nieuwe informatie over mogelijke opdrachtgevers van de moord, waardoor de zaak heropend werd.
De strafzaak tegen de nieuwe verdachten wordt tegelijkertijd behandeld met die van G. en E. Onder hen zijn de mannen die na de schietpartij langsliepen en de zwaargewonde De Vries filmden. Die beelden verschenen kort daarop op sociale media.
Delano G. en Kamil E. ontkennen rol in moord
G. en E. konden kort na de aanslag worden aangehouden. Ze hebben betrokkenheid bij de moord altijd ontkend. E. verklaarde dat hij alleen maar iemand op en neer moest rijden, maar verder van niets wist.
