450 grote storingen op het spoor in 2022, meer dan in 2021
In 2021 was er sprake van 406 storingen en in 2020 waren dit er 361. In die jaren was er wel sprake van een uitgedunde dienstregeling wegens de coronacrisis.
Ook onder meer stormachtig weer, computerstoringen en bovenleidingbreuken veroorzaakten storingen. Vorig jaar waren er achttien dagen waarop meer dan 10 procent van alle ritten uitviel. Op twee dagen werd het landelijk treinverkeer gestaakt.
Verder blijkt uit de cijfers van ProRail dat in 2022 meer mensen met de trein hebben gereisd dan in 2021. In de loop van het jaar zijn de reizigersaantallen steeds verder toegenomen. De aantallen van 2019 - het laatste jaar voor de coronacrisis - zijn nog niet gehaald, maar dat niveau komt wel weer in zicht.
Ook waren vervoerders in 2022 genoodzaakt om minder en kortere treinen te laten rijden vanwege personeelstekorten. Deze combinatie van omstandigheden, aangevuld met enkele grote verstoringen, heeft geleid tot lagere prestatiecijfers dan in 2021.
Grote storing tussen Lelystad en Dronten niet meegerekend
De storing zou zijn veroorzaakt door hoogspanningslijnen van netbeheerder TenneT die de bovenleiding van het spoor raakten. De reparatie van de schade heeft maanden geduurd. Al die tijd telden de cijfers daarvan niet mee, bevestigt ProRail.
